VOĽBY 2012

koho voliť? jedna z najčastejších otázok ostatných dní

a plánujete ísť vôbec voliť, oplatí sa to v tomto mmntálnom marazme?

ak pôjdete a máte dostatok odvahy, zverejnite to tu aj s patričným odvôvodnením

+ malá príručka k voľbám : http://www.humno.sk/2012/02/29/koho-volit-volebny-manual-2012/

Reklamy
This entry was posted in Človek v spoločnosti. Bookmark the permalink.

3 Responses to VOĽBY 2012

 1. Igor Bělina píše:

  Myslím že voliť ísť treba. Znie to ako klišé výrok. Ale aj nevoliť znamená rozhodnúť sa pre určitú voľbu. Teda nepriamo podporiť tých najsilnejších. O to viac ma prekvapuje táto voľba hneď zo strany dvoch veľmi dobre zorientovaných redaktorov v .týždni. A neviem si to vysvetliť inak ako prílišným idealizmom týchto pánov a stratou pevnej pôdy pod nohami.

  Ak už teda idem voliť, a nechcem sa rozhodovať len na základe emócií a dojmov tak odporúčam nájsť si do soboty dostatok času a zamerať sa na niekoľko zdrojov, ktoré možno vo voľbe pomôžu:

  1. najnovšie číslo týždňa, kde je to okrem editorialu, najmä rozhovor s bývalým podpredsedom vlády pre ekonomiku Jozefom Kučerákom a Krivošíkove porovnanie programov jednotlivých politických strán.

  2. Diskusiu v UPECE, ktorá je zavesená na stránke .týždňa ( je však pod pianom )
  http://www.tyzden.sk/vecery-tyzdna/diskusia-zostavi-pravica-vladu.html

  3. Lampu o voľbách http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-o-volbach.html

  4. v neposlednom rade aj ten volebný manuál čo posielal ficko – možno tu nájsť celkom vtipné a výstižné postrehy.

  Ja osobne ešte stále nie som stopercentne rozhodnutý. Paradoxne váham medzi SAS a KDH. Vo vnímaní týchto strán a rozhodovaní sa zhodujem s názorom Štefana Hríba. Preto nebudem už opakovať raz povedané.
  Včera som sa však zúčastnil diskusie v UPECE so Žitňanskou, Sulíkom a Lipšicom ( moderoval Štefan Hríb a Martin Hanus ). A musím povedať, že ak by sa KDH = Daniel Lipsic, tak s jeho voľbou nemám absolútne žiaden problém. Odpovedal dosť otvorene a priamo aj na otázky, ktorým sa ostatní vyhýbali ( dokonca aj na otázku koalície so Smerom ). Napriek tomu, že nebol úplne fit ostal po diskusii ( ktorá inak končila niečo po pol jedenástej ) a približne hodinu v kruhu asi 20tich ľudí odpovedal pomerne vyčerpávajúco a ochotne na každú jednu otázku. Čo teda oceňujem a to najmä z toho dôvodu, že sa mohol hneď na začiatku ospravedlniť a nikto by mu to nemohol mať za zlé. + Z hľadiska elektorátu pri 20tich ľuďoch treba počítať voličské hlasy v promüle. Mňa osobne veľmi pozitívne prekvapil na právnika veľmi dobrý ekonomický prehľad, ekonomické myslenie a chápanie ekonomických súvislostí. Problémom však naďalej ostáva predovšetkým vymedzenie sa voči SMERU.
  Daniel Lipšic včera najskôr v diskusii a následne opakovane v užšom kruhu povedal k tejto otázke zhruba toto:
  Ak SMER bude mať viac ako 75 poslancov, t.j. 76 a viac, KDH do vlády s Ficom nepôjde. Ak SMER bude mať menej ako 75 poslancov ( zároveň sa predpokladá, že SNS ani 99% sa nedostanú ) tak sa KDH pokúsi zostaviť pravicovú vládu. Ak voľby dopadnú 75 ku 75 KDH koalíciu so SMEROM nevylučuje. Na otázku ako sa Daniel Lipšic zachová ak by šlo KDH so SMEROM odpovedal, že on v takej vláde nebude. Zároveň však odmietol svoje vystúpenie zo strany.
  Úprimne, podobne ako Štefan Hríb tomuto príliš neverím a pokiaľ do volieb nepríde jednoznačné vyjadrenie a odmietnutie SMERU, tak KDH s najv. pravdepodobnosťou voliť nebudem. Inak na moju otázku, či je to až také ťažké zvolať tlačovú konferenciu a jednoznačne sa vymedziť som dostal odpoveď, že je trocha zvláštne a netradičné vymedzovať sa voči strane ktorá je v súčasnosti v opozícii. To ma iba utvrdilo v tom, že napriek úpornej snahe Daniela Lipšica odmietnuť Fica sa v KDH s touto alternatívou počíta.

  Suma sumárum: Ak nepríde z KDH jasné a jednoznačné vyjadrenie tak ja osobne budem s najväčšou pravdepodobnosťou voliť SAS aj napriek liberálnej orientácii v hodnotových otázkach.

 2. fitzko píše:

  jj
  KDH tak ako ostatné voľby, sa na záver snaží “anti-SMERáckou” kampaňou pritiahnuť ďalšie hlasy. (teraz vravím o Figeľovi a spol., nie Danovi, kt. postoj je viacmenej dlhodobo konštantný)
  vďaka známym okolnostiam ohľadom OĽaNO, mi vychádzajú ako mne najbližšia alternatíva.
  – aj keď hodnoty, kt. navonok prezentujú, nie tak celkom zastupujú, dokonca ich miestami popierajú.
  nerobím si žiadne nádeje, že ako najsilnejšia stredo-pravá strana bude zaviazaná stáť proti SMERu a nepôjde s nimi do žiadneho paktu. Jedným z dôvodov, okrem “Lipšicovcov”, je akási viera, že aj mojím hlasom bude KDH percentuálne silnejšie a teda bude mať aj silnejší vplyv v koalícii so socialistami, kt. považujem za viacmenej hotovú vec.

 3. fitzko píše:

  + podrobnejší manuál,
  teda aj s návod na nielen zloženie,
  ale aj rozobranie
  http://dostal.blog.sme.sk/c/292202/Volit-Meciara-A-preco-nie.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s